Nintendo: Zdraženie sa netýka každej našej hry

Nintendo: Zdraženie sa netýka každej našej hry

 

Opatrný prístup.

Spoločnosť Nintendo sa včera oficiálne pridala do klubu spoločností, ktoré sa rozhodli, že navýšiť ceny svojich hier. A v súčasnosti už tento klub obsahuje väčšinu veľkých vydavateľstiev. Nintendo tak spraví prostredníctvom hry u ktorej viac-menej tuší, že sa bude predávať skvelo, aj keby stála 100€ - The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Na rozdiel od niektorých iných vydavateľstiev však Nintendo nezvyšuje ceny plošne a preto je možné, že sa v budúcnosti v ich podaní dočkáme aj first-party hier so „starou“ cenovkou: „Odporúčanú maloobchodnú cenu akéhokoľvek produktu Nintendo určujeme individuálne,“ prezradil hovorca Nintenda pre web Game Informer.

Stratégia Nintenda určite dáva zmysel. Zelda totiž zvýšenie ceny určite prežije, no pre menej vyprofilované herné série, alebo menej populárne hry ako Bayonetta, Pikmin atď. by takéto zvýšenie mohlo byť osudné. Iné spoločnosti totiž zvýšili svoje ceny plošne bez ohľadu na hru. Dokazuje to aj Pikmin 4, ktorý má vydanie naplánované až na júl, no v Nintendo eShop ho nájdete o 10€ lacnejšie ako Tears of the Kingdom.

Zdroj: GI

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk