Aj Nintendo hlási prepad: Switch však už šliape na prsty PlayStation 4

Aj Nintendo hlási prepad: Switch však už šliape na prsty PlayStation 4

 

Pokles trhu je badateľný.

Podobne ako Xbox a PlayStation, tak ani Nintendo sa v poslednom kvartáli nevyhlo prepadu tržieb oproti minulému roku. To je celkom jasný znak toho, že celý herný trh zažíva jemnú recesiu, ktorá je z časti spôsobená faktom, že veľkých herných vydaní bolo v posledných mesiacoch pramálo.

Nintendo síce zažilo relatívne úspešný kvartál. Vygenerovalo totiž tržby na úrovni 2,31 miliardy dolárov, čo je však medziročný pokles o 4,7%. Ešte horšie je na tom profit, ktorý klesol o 15,1% na 0,76 miliardy.

Primárnym dôvodom prepadu je spomalenie predaja Nintendo Switch konzol. Nintendo totiž za tri mesiace predalo 3,43 milióna konzol, čo je síce najviac spomedzi všetkých výrobcov konzol, no stále ide o masívny 22,9% medziročný prepad spôsobený primárne problémami s výrobou konzol.

Z 3,43 milióna predaných Switch konzol bolo 1,32 milióna „štandardných“ Switchov, 0,59 milióna Switch Lite a 1,52 milióna Switch OLED.

Celkovo tak Switch dosiahol hranicu 111 miliónov predaných konzol, čím sa oficiálne stal treťou domácou konzolou v histórii, ktorá túto hranicu pokorila (prekonali ju aj PS2 a PS4).

Novinka spoločnosti, Switch Sports predala 4,84 milióna kópií. Mario Strikers: Battle League predal 1,91 milióna kópií, Kirby and the Forgotten Land 1,88 milióna a Mario Kart 8 Deluxe 1,48 milióna.

Nintendo očakáva, že v súčasnom finančnom roku predá 21 miliónov Switch konzol.

Zdroj: Nintendo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk