Bezpečnostná diera Nintenda?: Vyšetrovanie a neoprávnené nákupy

Bezpečnostná diera Nintenda?: Vyšetrovanie a neoprávnené nákupy

 

Aký veľký je problém?

Zdá sa, že Nintendo má v rukách potencionálne veľký problém. Užívatelia sa totiž v posledných dňoch začali sťažovať na neoprávnené prístupy na ich Nintendo účty. Podľa informácií webu Eurogamer ide o dosť rozsiahly problém, ktorý sa týka účtov na celom svete.

Po získaní prístupu boli tieto účty a kreditné karty/PayPal účty pripojené k týmto účtom použité na nákup digitálnych predmetov, primárne na nákup Fortnite V-Bucks. Medzi obeťami sa dokonca objavil aj jeden z redaktorov webu Eurogamer. Dotknutí užívatelia sa so svojimi skúsenosťami podelili s týmto webom, pričom mnohí z nich podľa vlastných slov používali na konzole komplexné heslá, ktoré boli používané výlučne pre ich Nintendo účet.

Preto je na mieste otázka, či sa hackeri k účtom nedostali priamo cez systémy spoločnosti Nintendo. Zástupca spoločnosti prezradil, že sú si vedomí situácie a momentálne ju vyšetrujú. Zároveň žiadajú svojich užívateľov, aby si aktivovali dvojfázovú autentifikáciu podľa inštrukcií na tomto odkaze.

Zároveň žiadajú užívateľov, aby každú neschválenú aktivitu na svojom Nintendo účte nahlásili podpore, alebo navštívili tento odkaz v prípade, že došlo k manipulácii s vašim účtom.

Je veľmi ťažké predpokladať, aké rozsiahle sú tieto problémy a hlavne kto za toto všetko môže. Nintendo je však veľmi tajnostkárska spoločnosť a preto sa viac ako len vágnych inštrukcií asi nedočkáme.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk