Čo môžeme čakať od nových Nintendo Switch konzol?
E3

Čo môžeme čakať od nových Nintendo Switch konzol?

 

Jedna z nich bude osekaná na kosť.

Zdá sa, že na leakoch ohľadom dvoch nových variánt konzoly Nintendo Switch, ktoré uvidíme počas tohto roka, niečo bude. Po včerajšej správe webu The Wall Street Journal si pridal aj web Eurogamer, ktorý potvrdil existenciu oboch nových konzol a potvrdil aj to, že obe sú chystané na vydanie v priebehu tohto roka.

Eurogamer však navyše pripojil niekoľko zaujímavých poznatkov. Napríklad to, v čom bude „lite“ verzia Switchu rozdielna oproti klasickej verzii. Podľa ich zdrojov bude z tejto (technicky ju budeme nazývať Nintendo Switch Lite) Nintendo Switch Lite konzoly napríklad odstránená rumble mechanika. Okrem toho bude táto konzola údajne iba v handheld podobe, čiže sa nebude predávať s TV dockom a taktiež sa naň nebude dať pripojiť. To by malo stlačiť cenu konzoly nadol a tým pádom ju zatraktívniť pre ďalších hráčov.

Na druhej strane je Nintendo Switch Pro konzola, ktorá bude skutočne výkonnejšou verziou Switch konzoly. Poskytne tak vyššie rozlíšenie pri hraní, stabilnejší framerate a všetky výhody ktoré s tým súvisia. Netreba však očakávať obrovský rozdiel ako napríklad z Xbox One na Xbox One X. Zdroje webu Eurogamer to skôr prirovnávajú k situácii Nintendo 3DS vs. New 3DS. Pro konzola by mala taktiež poskytnúť väčšiu pamäť na ukladanie hier.

Obe konzoly by mali byť predstavené počas tohtoročnej E3, kde bude mať Nintendo tradične svoj Direct.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk