Ak máte na webe staré ROMky Nintendo hier, tak vás Nintendo zažaluje

Ak máte na webe staré ROMky Nintendo hier, tak vás Nintendo zažaluje

 

Tak je to aspoň v prípade webov LoveROMs a LoveRETRO.

Problematika emulácie je dlhodobým právnym a etickým problémom, kde sa všetky zúčastnené strany rozchádzajú na riešení. Hlavne Nintendo je v tomto ohľade skutočne skúpe a niekedy až trápne.

Jedno je však fakt. Ak výrobcovia konzol neumožnia spätnú kompatibilitu v dostupnej a pohodlnej forme, hráči si vymyslia svoj spôsob, z ktorého Nintendo neuvidí ani cent. A keďže Nintendo je skúpe a koná nelogicky, tak samozrejme sa do toho pustili hráči. Momentálne tak nie je veľký problém nájsť na internete ROMky pre všetky populárne Nintendo hry prakticky z takmer všetkých generácií konzol.

Dva veľké weby LoveROMs a LoveRETRO však na to doplatili žalobou zo strany Nintenda. Firma v 27 stranovom dokumente popísala, ako existencia týchto webov ničí jej biznis. „The LoveROMs má 17 miliónov návštevníkov každý mesiac. Tí sú na stránku prilákaní distribúciou nelegálnych kópií hier a ďalších cenných IP Nintenda. Oba weby z profitovali zo šírenia nelegálnych kópií hier prostredníctvom návštev webu a taktiež aj prostredníctvom finančných príspevkov od užívateľov.“

LoveROMs odstránila všetky Nintendo hry zo svojej stránky a LoveRETRO stránku úplne vypla. Nintendo však požaduje 150 tisíc $ za každú jednu Nintendo hru, ktorú na svojich stránkach mali a 2 milióny $ za každé porušenie trademarku. 

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk