Kirby: Planet Robobot - Recenzia

Kirby: Planet Robobot - Recenzia

 

O mojej láske k chutnej ružovej guľôčke menom Kirby som sa rozpísal už v predchádzajúcej recenzii na hru Triple Deluxe. Po dvoch rokoch sa Kirby na 3DS vracia, a to v poriadnej sile. Tentoraz sa pripravte na Kirbyho ovládajúceho mohutného robota.

Vžiiiiuuuum!

Aj keď sa zdá, že si Kirby na svojej domovskej planéte Popstar konečne užije chvíľku pokoja a oddychu, opak je pravdou. Kým Kirby spokojne spí v tieni stromov, začne sa invázia robotických stvorení, ktoré ovládnu celý Popstar. Napriek všetkým pokusom o obranu je Kirby jedinou nádejou na záchranu. Už od samého začiatku hry je jasné, že ide o klasický titul s ružovým hrdinom plný farebných a hravých úrovní.

Herná náplň je veľmi podobná Triple Deluxe a ponúka klasickú Kirby hrateľnosť, čiže skákať, bojovať a hlavne nasávať všetko v okolí. Pokiaľ ste prechádzajúci diel hrali, budete sa cítiť ako doma. Ovládanie je intuitívne a od samého začiatku je tempo hry na úrovni. Klasických nepriateľov môžete nasať a využiť ich schopnosti, ktoré sa pri každom z nich odlišujú. Vďaka prídavku robotov je noviniek dostatok, a tak sa stereotyp počas hrania nedostaví. Robotický oblek dáva Kirbymu dokonca aj možnosť využívať dvojskok a doslova ničiť prostredie údermi.

Potešia aj jednoduché, ale zábavné úlohy, pri ktorých si na chvíľku oddýchnete a dáte mozgu šancu zapojiť sa do hrania. Vývojári ich navyše veľmi šikovne striedajú s pasážami, keď Kirby vstúpi do spomínaného robotického obleku. Väčšina úloh síce nie je povinná, ale vďaka ich splneniu sa dostanete k tajným pasážam alebo úkrytom, za čo vás hra odmení zberateľskými predmetmi. Tými sú nálepky, ktoré je možné aplikovať na Kirbyho robotický oblek. A povedzte mi, kto by si ho nechcel polepiť podľa vlastných predstáv?

Podobne ako v Triple Deluxe aj v Planet Robobot je bonusového obsahu neúrekom. Okrem príbehového módu v hre nájdete aj bonusové minihry, a to Kirby 3D Rumble a Team Kirby Clash. Prvý menovaný otestuje vašu rýchlosť a presnosť v niekoľkých úrovniach, kde bude vaším cieľom čo najrýchlejšie poraziť všetkých nepriateľov a udržať si čo najdlhšie kombo. V druhej minihre ide o súboje s hlavnými bossmi z príbehového módu, no s inými schopnosťami. Tým pádom je dôležitá taktika a výber schopností Kirbyho. Okrem toho, v tomto režime si môžete zahrať až s tromi ďalšími kamarátmi. Navyše, keď celú hru dokončíte, odomkne sa vám aj Aréna, v ktorej sa postavíte bossom s iba jedným životom a speedrun mód s názvom Meta Knightmare Returns. V prípade, že vlastníte aj niektoré z figúrok Amiibo, môžete ich využiť na zmenu schopností Kirbyho. Stačí položiť postavičku na displej a Kirby sa zmení rovnako, ako keby nasal niektorého z nepriateľov.

Ružová na hrad!

Hra Planet Robobot je postavená na rovnakom engine ako hra Triple Deluxe, čo znamená, že vyzerá veľmi pekne, rozprávkovo a farebne. Zároveň však máte pocit, že ide len o akési rozšírenie staršieho titulu. Našťastie, zachraňuje to nielen hrateľnosť, ale aj diverzita prostredí a nepriateľov. Aj keď textúry nepatria k najdetailnejším, v jednoduchosti je krása. 3D režim je v hre Planet Robobot výrazný a pôsobí efektne, no má citeľný dopad na framerate. Väčšinu času som mal 3D tým pádom vypnuté. Hudba je rovnako veľmi milá a veselá, čo ku Kirbymu naozaj patrí. Verím, že decká nebudú vedieť od hry odtrhnúť oči.

Naše hodnotenie

Planet Robobot si berie to najlepšie z Triple Deluxe a vďaka novinkám ponúka perfektnú hrateľnosť v kvalitnom audiovizuálnom kabáte. Herného obsahu, či už v príbehovom móde, minihrách, alebo nových módoch po prejdení hry je neskutočne veľa a hra vám vydrží dosť dlho. Hardcore hráčom a hlavne fanúšikom plošinoviek pravdepodobne príde Planet Robobot ako príliš jednoduchá záležitosť, vynahradí to však vynikajúcim spracovaním a rozmanitosťou. Samozrejme, nesmieme zabúdať, že je to hra orientovaná najmä na mladšie publikum a tí si nového Kirbyho jednoznačne zamilujú.

Klady

 • Veľké množstvo obsahu
 • Kirby!
 • Audiovizuálne spracovanie
 • Zábava

Zápory

 • Príliš jednoduché
 • Nie je vhodné pre hardcore hráčov

Informácie o hre

Kirby: Planet Robobot

Kirby: Planet Robobot 2016

Využite silu tajomného robota a zastavte neľútostných votrelcov, než zmechanizujú Kirbyho domov! Prebite sa náročnými prekážkami, s ľahkosťou dvíhajte ťažké predmety, skenujte nepriateľov a zmeňte svoju podobu novými módmi so silnými schopnosťami v tejto energickej akčnej plošinovke!

 • Platforma: Nintendo 3DS
 • Žáner: Arkáda
 • Výrobca: HAL Labs
 • Distribútor v SR: Conquest
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Conquest

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Simona Beňová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk