IMDb Movies & TV - Recenzia IPOD

 

Filmoví a TV nadšenci veľmi dobre poznajú portál iMDb (internetovú filmovú databázu - Internet Movie Database). Jeho sila spočíva v možnosti pozrieť si informácie takmer o každom filme, televíznej show, hercovi, herečke, prípadné hodnotenie filmu užívateľmi.

{gallery}/recenzie/imdb_iphone_sokce/1/{/gallery}

iPhone bol od začiatku stavaný pre jednoduché a plnohodnotné prehliadanie internetových stránok, no tzv. klienti sa osvedčili pre mnohé internetové portály, lebo ich prostredie je plnohodnotne optimalizované pre iPhone / iPod touch, prípadne iPad no a samozrejme iMDb nezaspalo na „vavrínoch“.

Rozhranie:

Okrem ľahkého prístupu k vyhľadávaniu, je na úvodnej obrazovke priamy prístup k filmovej databáze, movie metru, star metru, novinkám na CD,DVD & Blu-ray, TV program, a informáciám o „celebritách“. Jednotlivé výsledky hľadania obsahujú všetky hlavné informácie. Pri „celebritách“ to je biografia, filmografia, citácie a pod., ak sa jedná o filmy v základných informáciách nájdete dátum vydania, žáner, stručný popis deja a zoznam najlacnejších hercov. Ak máte záujem o viac informácií, je tam tlačidlo pre prístup k úplným informáciám na normálnej stránke imdb.com.
Milo ma prekvapilo že si môžem bez toho aby som opustil rozhranie klienta prečítať aj postrehy bežných užívateľov, ale i kritikov na daný film. Takisto spustenie YouTube aplikácie pri kliknutí na tlačidlo „watch trailer“ beriem pozitívne. Potešila ma aj personalizácia skratiek, je ich možné uberať a pridávať.
Ale nie všetko je také úžasné ako sa javí. Nájdeme tu programy iba amerických televíznych staníc. Samozrejme, nečakal som že sa tu objavia slovenské, ale aspoň anglické tu mohli byť.

{gallery}/recenzie/imdb_iphone_sokce/2/{/gallery}

Hodnotenie:

Možno sa pýtate či má vôbec zmysel si sťahovať klienta... Osobne ho odporúčam kvôli rýchlemu a prehľadnému prístupu k základným informáciám. Aplikácia je zdarma, takže nie je dôvod ju odskúšať a pevne verím, že sa stane vaším obľúbeným pomocníkom pri výbere filmu, prípadne TV relácie.

{gallery}/recenzie/imdb_iphone_sokce/3/{/gallery}

rozhranie
užitočné informácie

TV program len amerických TV
90%
VÝROBCA IMDB
CENA FREE
PRODUKT NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk