NFS Undercover - Recenzia IPOD

 

Prinášame vám recenziu vynikajúcej hry pre iPhone / iPod touch, ktorá má skvelú grafiku, hrateľnosť a prejavíte pri nej nemálo emócií. Dámy a páni, nech sa páči, tu je recenzia na Need For Speed Undercover.
Hra má vlastný dej, ktorý je odhaľovaný vo forme videosekvencií medzi pretekmi. Príbeh je pomerne známy, ale pridáva k celkovej radosti z hry.

Hráte, ako inak, za tajného policajta snažiac sa infiltrovať medzi pouličných pretekárov, kde človek príde do styku s rôznymi nelegálnymi aktivitami.

{gallery}/recenzie/nfs_undercover_ipod_sokce/1/{/gallery}

Na začiatku máte zopár peňazí na nákup jedného z troch áut v garáži. Po dokončení každej misie získavate peniaze za štýl a úspešne ukončenie. Samozrejme nechýbajú body, vďaka ktorým sa odomknú po nazbieraní istej hodnoty nové autá ku kúpe. Existuje niekoľko typov misií: preteky na čas, prinášanie ukradnutých automobilov, útek pred policajnými autami a zničenie súperov. Je ich 24 + zopár tajných, ktoré sa odblokujú po prejdení tých základných. Misie sa odohrávajú v troch mestských oblastiach a každá z nich má unikátny vzhľad. Niektoré z nich budete musieť prechádzať na viackrát a to i vďaka tomu že umelá inteligencia ostatných jazdcov a najmä polície je dosť nemilosrdná.
Need For Speed má k dispozícii veľa úžasných automobilov, ktoré si v hre môžete zakúpiť. Sú tu známe modely od Nissanu, Mitsubishi, Lamborgihini a dokonca aj Ford GT. Samozrejme za zarobené peniaze sa dajú nakupovať rôzne upgrady ako nitro, spojlery a pod. Upozorňujem, že každé auto má iné jazdné vlastnosti, takže sa budete musieť prispôsobovať a samozrejme aj rôzne upgrady zmenia správanie auta. Troška ma zamrzelo, že pri nárazoch sa neprejavuje nijakým spôsobom poškodenie auta. Jediné čo sa stane je, že auto spomalí.

{gallery}/recenzie/nfs_undercover_ipod_sokce/2/{/gallery}

Ovládacie prvky sú veľmi dobre premyslené. Natočením iPhone / iPodu doľava alebo doprava, riadite smer jazdy vozidla , no prudké trhnutie do zákruty môže spôsobiť, že začnete „driftovať“. Rýchlosť sa pridáva automaticky a brzdíte podržaním prsta na ľubovoľnom mieste na obrazovke. Pre spustenie NOS stačí posunúť prstom smerom hore po displeji a smerom nadol môžete zase spomaliť čas.
Grafika je vynikajúca, hra má pekné detaily či už áut alebo prostredia. Veľmi pekné je aj použitie efektov pri vysokej rýchlosti, kde sa obraz ako keby rozmaže. Povedal by som, že grafika je oveľa lepšia oproti PSP. Hru som odskúšal aj na prenosnom projektore od Sapphire, ktorého recenziu nájdete takisto na našom portáli a môžem povedať, že aj v tomto prevedení sa mi skvele hralo a hra nabrala aj troška iný rozmer.
Zvuky sú takisto pôsobivé ako grafika. Nechýbajú policajné sirény, zvuky vrtuľníka lietajúceho nad hlavou alebo zvuk motora pridávajúceho rýchlosť. Soundtrack je ladený rockovo a hip-hopovo, dá sa počúvať, ale chcelo by to možno niečo iné, lebo je to na tento typ hry otrepaný štýl.

{gallery}/recenzie/nfs_undercover_ipod_sokce/3/{/gallery}

EA naozaj vysoko nastavilo pomyselnú latku pre pretekárske hry na iPhone. Ak si zvyknete na ovládanie, stáva sa táto vecička dosť návykovou. A pri dlhom čakaní na niečo ani neviete ako vám ubehne čas pri hraní tejto hry a navyše nemusíte nosiť pri sebe ďalšie herné zariadenie. Jednoducho dáte do vačku iPhone / iPod a hru máte vždy po ruke. Z hry vyžaruje dokonalosť a odporúčam každému ju odskúšať!

grafika
zvuk
hrateľnosť
ovládanie

nekrčia plechy pri nárazoch
chcelo by to originálnejši soundtrack
95%
ŽÁNER závody
VÝROBCA IronMonkey studios
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
EA mobile
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk