Sýrový svět - Recenzia

 

Sýrový svět je už v poradí druhý počin od mladého česko-slovenského štúdia Alda Games, ktoré vzniklo len začiatkom tohto roku. Prvá hra s názvom Zachraň šneka sa dočkala pozitívnych ohlasov a držala sa niekoľko týždňov v rebríčku TOP 25 voľne dostupných aplikácií. Podarilo sa vývojárom prekonať samých seba? Vytvorili hru, ktorá je dôstojným nástupcom Zachraň Šneka?

Príbeh hry je jednoduchý. Dostávate sa do úlohy malého myšiaka, ktorému hrozí hlad, a tak mu nezostáva nič iné, ako vojsť do neznámeho domu a plnením rôznych logických úloh si zaslúžiť kúsok syra, ktorý zabráni vyhladovaniu myšacieho klanu. Samotná hra pozostáva z 35 úrovní umiestnených v 7 rôznych lokalitách. Navštívite prakticky všetky časti neznámeho domu. Od povaly cez garáž až po záhradu.

Po prvom spustení sme očakávali, že po jednoduchom vysvetlení príbehu na nás vyskočí nejaký tutorial, no nestalo sa tak. Nijako nám to neprekážalo, no hráč, ktorý nie je zvyknutý hrávať podobné logické hry, nemusí mať dostatok trpezlivosti, aby pochopil princíp hry. Ten spočíva v plnení jednotlivých logických úloh, použitím čo najmenšieho počtu ťahov s jednotlivými objektmi. Tie aj napriek tomu, že sú malé, nepredstavujú problém. Môžete s nimi manipulovať aj na zariadeniach s menším displejom ako iPhone alebo iPod Touch.

Samotné logické úlohy sú zábavné a originálne, no majú jeden problém. Je ich málo. Nie je problém hru prejsť za necelú trištvrte hodinu hrania. Tí, čo majú radi výzvy, sa budú snažiť prekonať ostatných hráčov v počte ťahov, ktoré sa zaznamenávajú do rebríčka a o zábavu budú mať postarané viac ako hráči, ktorí sa o svoju pozíciu v štatistike nestarajú. Bohužiaľ, vývojári na blog umiestnili video, ktoré presne ukazuje, ako najrýchlejšie vyriešiť zadanú úlohu. Tento "spoiler" je navyše dostupný ihneď po spustení. Myslíme si, že lepšie riešenie by bolo sprístupnenie návodu na vyriešenie úlohy po desiatich opakovaniach jednotlivého levelu.

Pri hre sa zabavia všetky vekové kategórie. Ak ste rodič, nebojte sa vašim deťom dať svoj iPad alebo iPhone s nainštalovaným Sýrovým světom do rúk. Ba naopak. Hra len podporí ich logické myslenie a predstavivosť. Grafické spracovanie je na skvelej úrovni. Alda Games, tak ako v prípade Zachraň šneka, stavili na kreslenú grafiku, vďaka ktorej sú vonkajšie pestrofarebné prostredia priam nádherné.

Alda Games so Sýrovým světom nesklamali. Zabaví hráča každého veku, ponúka nádhernú kreslenú grafiku a od 6. decembra je dostupná za 0.89eur na platformu iOS. Majitelia zariadení s operačným systémom Android si budú musieť zopár týždňov počkať, kým bude hra dostupná aj v obchode Play. Absolútne hodnotenie jej však nemôžeme udeliť z dôvodu chýbajúceho tutorialu.

Informácie o hre

Game Cover
Sýrový svět
Platforma: iOS
Žáner: Logická hra
Výrobca: Alda Games
Distribútor: App Store
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Alda Games

Naše hodnotenie

90%
 
"Hra pre každého..."
  Klady
  • grafika
  • nápadité úrovne
  • hrateľnosť
  • dostupnosť
  Zápory
  • chýbajúci tutorial
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk