Mobilný klon Rainbow Six: Siege po tlaku Ubisoftu skončil

Mobilný klon Rainbow Six: Siege po tlaku Ubisoftu skončil

 

Nezabudnite si požiadať o vrátenie peňazí.

Minulý týždeň sme vás informovali o hre Area F2, ktorá sa očividne viac ako len inšpirovala populárnou multiplayerovou FPS hrou od Ubisoftu, Rainbow Six: Siege. To sa pochopiteľne Ubisoftu vôbec nepáčilo a tak francúzsky vydavateľ požiadal spoločnosti Apple a Google, aby hru stiahli zo svojich obchodov. A keď tak odmietli urobiť, tak ich zažaloval.

Čínske štúdio Ejoy však nakoniec ustúpilo a rozhodlo sa hru v podobe v akej bola vydaná vypnúť. Je zrejmé, že právny tím Ubisoftu už štúdiu šľapal na päty a posedenia v súdnej miestnosti si asi ťažko mohli dovoliť. Určite nie s hrou, ktorá očividne vykradla všetko čo mohla len aby pripomínala Rainbow Six: Siege.

Štúdio tak vydalo oznam, že ukončili prevádzku hry pokiaľ nebude vedieť hráčom „dodať lepší zážitok.“ Pochvaľovali si počet stiahnutí hry a aj fakt, že hre sa začali venovať viacerí streameri, no na druhej strane priznali, že nedodali dokonalý zážitok a že „krivka náročnosti“ bola príliš odstrašujúca pre mnohých.

Vo vyhlásení nie je vôbec spomenuté, že by sa vypnutím hry stál nátlak Ubisoftu, no...asi nikto nepochybuje, že to tak nebolo. Ak ste však do hry investovali peniaze, tak môžete tvorcov požiadať o ich vrátenie.

Zdroj: The Six Axis

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk