Huawei Mate S je už dostupný aj na Slovensku

Huawei Mate S je už dostupný aj na Slovensku

 

Spoločnosť Huawei uviedla už aj na slovenský trh svoj najlepší smartfón, Huawei Mate S. Prémiový 5,5-palcový smartfón predstavený na výstave IFA 2015 je k dispozícii vo farebných spracovaniach Titanium Gray a Mystic Champagne za maloobchodnú cenu 639,99 Eur.

Mate S je vyzbrojený 64-bitovým osemjadrovým procesorom HiSilicon Kirin 935, ktorému sekunduje 3 GB pamäte RAM, ďalej 32 GB internej pamäte a nechýba ani výkonný grafický čip, 2700 mAh batéria a 13 Mpix fotoaparát.

Odolná konštrukcia a 5,5-palcový displej

Huawei Mate S prichádza s 2.5D „floating“ displejom s uhlopriečkou 5,5 palca a hrúbkou iba 7,2 mm, pričom rámčeky po stranách displeja majú iba 2,65 mm. Zaoblený zadný kryt je prispôsobený pre čo najlepší pocit pri držaní v ruke a minimalizuje taktiež riziko upustenia telefónu. Pri výrobe zariadenia bola použitá technológia nanometrového nastreľovania, ktorá celistvo spája anténu s kovovým telom. Ďalej boli v procese tvorby použité technológie brúsenia diamantom, CNC opracovanie či použitie zafírového sklíčka fotoaparátu.

Snímač odtlačkov prstov a Knucle Control

Smartfón prichádza so snímačom odtlačkov prstov s vylepšeným zabezpečením – Fingerprint 2.0, ktorý je o 100 % rýchlejší a ponúka samo učiaci sa algoritmus. Používateľ môže pomocou senzoru navyše ovládať notifikačnú lištu, dvojitým poklepaním vymazať všetky neprečítané notifikácie a poťahovaním do strán zobrazovať náhľady fotiek alebo prijímať hovory. Technológia Fingerprint 2.0 a Knuckle Control 2.0 zjednodušujú používateľom prechod medzi jednotlivými aplikáciami a umožňujú rýchle vytváranie screenshotov. Tieto funkcie ponúkajú používateľom pokročilú interakciu s prístrojom – nakreslením písmena „C“ kĺbom prsta sa aktivuje kamera, dvojitým poklepaním na displej sa spustí záznam obrazovky vo forme videa a mnohé ďalšie.

Fotoaparát pre amatérov aj profesionálov

Hlavný 13 Mpix fotoaparát je vyzbrojený RGBW snímačom, optickou stabilizáciou obrazu, duálnymi color-temp LED diódami blesku a nezávislými procesorovými jednotkami určenými iba pre fotoaparát. Predný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpix a s vlastným prisvetlením zvyšuje kvalitu vytvorených selfies. Profesionálny fotografický režim umožňuje manuálne nastavenie ISO, kompenzáciu expozície, dĺžky expozície, vyváženie bielej, manuálne ostrenie a ďalej je tu funkcia mriežky či zaostrovanie s asistenciou blesku. Čiernobiely režim v reálnom čase umožňuje niekoľko úrovní hustoty záznamu a nastavenie intenzity.

Záznam zvuku s minimom šumu

Tri mikrofóny podporujúce Huawei algoritmus inteligentného smeru napomáhajú k dosiahnutiu ešte čistejších nahrávok s minimom šumu. Všetky tri mikrofóny umožňujú zamerať sa na zvuk v smere, do ktorého je namierený telefón.

Huawei Mate S je dostupný v predajných sieťach operátorov O2 a Orange.

Technické parametre Huawei Mate S

Rozmery: 149,8 x 75,3 x 7,2 mm
Váha: 156 g
Displej: 5,5“, AMOLED, ONCELL, FullHD
CPU: Hisilicon Kirin 935, Quad 2,2 GHz + Quad 1,5 GHz
GPU: MALI T-628 MP4
RAM/ROM: 3 GB / 32 GB
Batéria: 2700 mAh (typ.) 2620 mAh (min.) Lithium Polymer
OS: EMUI 3.1, Android 5.1
Hlavný fotoaparát: 13MP, AF, BSI, F2.0, Dual color-temp LED light
Predný fotoaparát: 8MP, FF, BSI, F2.4, LED soft light
Navigácia: kompatibilný s GPS/GLONASS/AGPS
Senzory: akcelerometer, kompas, gyroskop, ALS, HALL, proximity senzor

Zdroj: Huawei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk