Mám doma PS5, no nemám doma next-gen

Mám doma PS5, no nemám doma next-gen

 

Paradox dnešných dní je, že napriek obrovským „bitkám“ o nové konzoly sa ukazuje, že sú vlastne úplne zbytočné.

PlayStation 5 mi prišla vo štvrtok 19.11.2020 o 11.27. Prišiel som s ňou do vnútra, rozbalil som ju, zarosila sa ako čapovaná Plzeň v lete na teraz (to boli časy...) a tam to skončilo. Položil som ju na poličku, kde bude bývať, nezapojil som ju ani do zásuvky (logicky) a odišiel som do práce, ktorú som mal v ten deň dosť ďaleko od domu, takže som prespal u rodičov. K hraniu som sa dostal až nasledujúci večer.

Sony ma ale vytočilo znova, keď som si kvôli ich neschopnosti povoliť presúvanie uložených pozícií cez USB, zakúpil PS Plus na moje PS4 Pro. A viete čo? Napriek stabilnému internetu a priebehu bez chybovej hlášky sa mi všetky „uloženky“ nepreniesli. Fakt ďakujem, za skvelo odvedenú prácu Sony. Keby aspoň nejaké staré hry, ktoré som nespustil celé roky ale zrovna tie najnovšie a aktuálne rozohraté. Ide ma roztrhnúť a to bola moja úplne prvá skúsenosť s novou generáciou. Pekný štart...Potom, keď som otrávený vypol Ghost of Tsushima, kde som bol už pomaly na konci, nehovoriac o vedľajších aktivitách a podobne, nakoľko sa mi to nechcelo hrať od začiatku, pustil som toho Astroboya. Musím povedať, že naozaj zaujímavý titul. No mal som pocit, že je to len technické demo a po asi 15 minútach som to vypol tiež...


Ticho sedím a hľadím na svoju TV, kde svieti menu PS5 a rozmýšľam: mám niečo, čo sa tu dá vôbec hrať, aby som to vyskúšal? Asi nie... Potom som si ale spomenul, že nový Miles Morales by mohol túto situáciu zachrániť. Okamžite som ho dal sťahovať. Tu mi ale pokazil radosť môj internet a hru sťahoval viac ako 2 hodiny. V piatok večer? Však všetci sú vonku v krčm... aha... Hold, ostane to na dnes. Síce mám zas pracovný deň a je pekne, takže sa k tomu dostanem až večer, no je tu malá nádej, že ten next-gen aj uvidím.Miles Morales som recenzoval na PS4 Pro a budem aspoň vedieť porovnať, či tam nejaký rozdiel je a ak áno, aký veľký. Pretože zatiaľ mám z toho pocit, že mám v obývačke neskutočne obrovskú nesúmernú krabicu, ktorá je len tichšia ako moja stará PS4 Pro. Výkon tam určite je a aj všetko, čo Sony sľúbilo, problém je, že to nevidím. Teda ak nerátame inštaláciu aktualizácií, ktoré prebehli neskutočne rýchlo. A tiež ovládač nemá chybu. Perfektne sa drží, super vyzerá a pokiaľ vývojári budú využívať to, čo nám ponúka, určite to posunie zážitok ďalej.


Čo nám teda ostáva? No len čakať. Mám však aj dobrú správu pre všetkých, ktorým sa tieto prvé kusy nedostali. Neprišli ste zatiaľ o nič dámy a páni, buďte v kľude a čakajte na február, pretože my, čo PS5 doma máme sme síce vyškerení ale v konečnom dôsledku nemáme nič, čo by ste nemali aj vy.

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk