RECENZIA: MSI MAG CORELIQUID E360 - Výnimočné riešenie chladenia

RECENZIA: MSI MAG CORELIQUID E360 - Výnimočné riešenie chladenia

 

Výkonný chladič, ktorý bude určite vyhovovať všetkým PC nadšencom a hlavne hráčom.

Nedávno sme dostali možnosť vyskúšať si úplnú novinku – vodný chladiaci systém pre procesor MSI MAG CORELIQUID E360 – a výsledky nás naozaj potešili. V priebehu rokov sme vyskúšali niekoľko riešení chladenia procesora, ale E360 skutočne zapôsobil svojím výnimočným výkonom, elegantným dizajnom a používateľsky prívetivou inštaláciou.

Inštalácia modelu E360 bola hračka. Spoločnosť MSI odviedla vynikajúcu prácu s používateľsky prívetivým dizajnom montážneho systému, ktorý zaisťuje, že ho môžu s istotou nainštalovať aj používatelia bez väčších technických znalostí. Jasné a stručné pokyny uvedené v príručke robia celý tento proces ešte plynulejším. Chladenie je kompatibilné s procesormi oboch najväčších výrobcov, kde v prípade Intelu sú to socket-y LGA 1150/1151/1155/1156/1200/1700 a v prípade AMD zasa AM5/AM4/TR4 .

MSI MAG CORELIQUID E360 posunulo chladenie CPU na úplne novú úroveň. Pritom sme už aj predtým používali veľmi kvalitný, no nie vodný chladič – Noctua NH-D15 chromax.black, ktorý teploty dokázal udržať na skvelých hodnotách. MSI E360 ale vďaka svojmu robustnému, takmer 400 mm vysokému radiátoru a výkonnému čerpadlu bez námahy udrží teplotu procesora pod kontrolou, a to aj počas dlhých herných sedení a náročných úloh.

Chladenie sme testovali na procesore Intel Core i5-13600KF, ku ktorému sa, len pre zaujímavosť, pridali MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPRIM X 12 G a 32 GB DDR5 operačnej pamäte Kingston Fury. Pri bežnom používaní PC sme nejaké veľké rozdiely nepostrehli, ale pri hraní to už bolo znateľne lepšie. Pri niektorých tituloch, ako napríklad Far Cry 6, AC: Odyssey alebo Crime Boss: Rockay City, sa teploty znížili z priemerných 73 °C až na 64 °C.

Jednou z výnimočných vlastností tohto chladiča je jeho takmer úplne tichá prevádzka. Dokonca aj pri veľkom zaťažení ventilátory takmer nepočuť, čo umožňuje používateľovi maximálne sústredenie bez rušenia. Nočné herné záťahy tak dostávajú úplne nový rozmer a ani hranie bez slúchadiel zrazu nie je problém.

RGB podsvietenie posunie vizuál vašich herných mašín o level vyššie. Ventilátory a osvetlené logo MSI na hlave pumpy je možné individuálne upraviť pomocou softvéru MSI Mystic Light, ktorý vám umožní prispôsobiť sa estetike vášho počítača a vytvoriť úžasné svetelné efekty. Ide o fantastický doplnok pre tých, ktorí si týmto radi vyšperkujú svoju výbavu.

Kvalita vyhotovenia modelu E360 je špičková. Jeho časti sú robustné a skvelo skonštruované, čo nám dáva dôveru v jeho dlhodobú spoľahlivosť. Radiátor má 12 dráh navrhnutých tak, aby pomáhali rýchlo odvádzať teplo. Vystužené rúrky a opletené káble takisto zvyšujú jeho odolnosť.

Vzhľadom na výkon, funkcie a kvalitu ponúka MSI MAG CORELIQUID E360 vynikajúci pomer ceny a výkonu. Konkuruje chladičom v oveľa vyššej cenovej kategórii, pričom poskytuje porovnateľné alebo v určitých aspektoch dokonca lepšie výsledky. Produkt odporúčame každému, kto hľadá výkonné, spoľahlivé a esteticky príjemné riešenie vodného chladenia. Hádam vo všetkých smeroch to prekonalo naše očakávania a nevieme si už úplne predstaviť, že by sme sa vrátili späť k obyčajnému chladiču.

Naše hodnotenie

MSI MAG CORELIQUID E360 je výkonný chladič, ktorý bude určite vyhovovať všetkým PC nadšencom a hlavne hráčom. Jeho výnimočný chladiaci výkon, tichá prevádzka, prispôsobiteľné RGB osvetlenie, jednoduchá inštalácia a odolnosť z neho robia jedného z favoritov na trhu s vodným chladením. Spoločnosť MSI sa týmto produktom skutočne prekonala. Ak aj vy chcete vylepšiť svoje  chladenie, E360 je investícia, ktorá vás nesklame.

Klady

  • špičková kvalita a výkon
  • tichá prevádzka
  • možnosti RGB prispôsobenia

Zápory

  • nič

Informácie o produkte

MSI MAG CORELIQUID E360 2023

  • Kategória: Chladenie
  • Hmotnosť: 2500 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 180 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Zuzana Mladšíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk