RECENZIA: Creative Pebble Pro - Svetom milovaní trpaslíci v tej najlepšej forme

RECENZIA: Creative Pebble Pro - Svetom milovaní trpaslíci v tej najlepšej forme

 

Reproduktory Creative Pebble si za dobu, počas ktorej každodenne slúžia mnohým spokojným používateľom po celom svete, už stihli vybudovať veľký rešpekt. Na trh teraz prichádzajú novšie, modernejšie a vylepšené Pebble Pro – a že tých vylepšení nie je málo.

Obal a jeho obsah

Vonkajšok krabice je už tradične zaplnený množstvom informácií. Hneď po jej otvorení nás prekvapil veľmi dômyselne navrhnutý kartónový obal, v ktorého útrobách sa nachádzajú tri káble – 1,2-metrový 3,5 mm AUX, 1,5-metrový USB-C na USB-C a rovnako dlhý USB-C na USB-A. Ani jeden z káblov síce nedisponuje pozlátenými konektormi (ako to bolo pri verzii Pebble V3), to však neprekáža. Celá škatuľa je relatívne malá a Creative chválime za to, že sa snaží minimalizovať spotrebu papiera. Balenie je teda naozaj skvelé. Reproduktory sú už na prvý pohľad odlišné od svojich predchodcov, pretože sú odeté do novej a zaujímavej tmavozelenej farby „Alpine Green“, pričom všimnúť si môžeme aj mierne zmenené ovládacie prvky. V balení taktiež nesmie chýbať produktová dokumentácia.

Prvé dojmy a spracovanie

Plastové telo reproduktorov je vyrobené z odolného plastu tak, ako sme zvyknutí. Na prednej strane sa nachádzajú krásne 2,25″ meniče medenej farby, ktoré vyzerajú rovnako ako na V3, akurát sú novšie a ešte lepšie. Naklonené sú tradične v 45-stupňovom uhle. Basový reproduktor je osadený na zadnej strane. Protišmykové podložky, nachádzajúce sa na spodnej strane, sú po novom obohatené o RGB prúžok.

Z hľadiska ovládania a konektivity sa všetko podstatné nachádza na pravom reproduktore – vpredu je LED indikátor zapnutia, potenciometer hlasitosti, tlačidlo na ovládanie Bluetooth a tlačidlo osvetlenia RGB. Vzadu nájdeme vstup AUX na 3,5 mm jack, dva porty USB-C, na boku zas vstup pre mikrofón a výstup na slúchadlá (oba 3,5 mm jacky). Prepínač gainu zo spodnej strany zmizol, pretože model Pro už disponuje automatickým prepínačom. Reproduktory sú vzájomne prepojené neodnímateľným káblom dlhým 1,8 metra, čo je nárast o pol metra v porovnaní s V3.

Používanie

Nové reproduktory majú rovnako široký záber konektivity ako V3-ky. Dajú sa pripojiť klasickým 3,5 mm AUX káblom, cez USB-C, vďaka priloženému káblu aj cez USB-A, no azda najväčšej modernizácie sa dočkalo pripojenie cez Bluetooth, pretože Pebble Pro využívajú najnovší protokol Bluetooth 5.3. Všetky spôsoby pripojenia k signálovému zariadeniu sú rýchle a bezproblémové.

Creative na svojej webovej stránke uvádza, že z pohľadu zvuku ide o veľké vylepšenie oproti V3, pretože kým staršie verzie Pebble boli vybavené analógovým zosilňovačom Pro používajú pár nových digitálnych zosilňovačov. Obrovský vau efekt reproduktorom na estetike pridáva osvetlenie RGB. To je ovládané stlačením dedikovaného tlačidla RGB, ktoré prepína medzi štyrmi režimami – cyklovanie, pulzovanie, sólo a vypnutie. Podržaním RGB tlačidla po dobu dvoch sekúnd máme možnosť zvukovým potenciometrom meniť farby osvetlenia.

Nové Pebble absolvovali naše zaužívané a náročné audio testy, ktoré zahŕňajú počúvanie hovoreného slova a hudby rôznych žánrov, ako aj sledovanie filmov a hranie počítačových hier, na výbornú. Vo všeobecnosti platí, že je treba mať ideálne rozloženie reproduktorov, aby bol zvuk čo najhodnovernejší. Použitá technológia audio processingu nazvaná Clear Dialog zabezpečuje, že hovorené slovo v podcastoch, ale aj dialógy vo filmoch či seriáloch sú vždy čisté a zreteľné, a to aj pri nižších hlasitostiach. Vďaka Bluetooth 5.3 zas majú reproduktory ultranízku odozvu a ani počas streamovania z mobilných zariadení sme nezaznamenali oneskorenie.

Už z predošlých modelov dôverne poznáme, aký „tlak“ vytvárali tieto malé beštie. Pri nových Pro je aj vďaka technológii BassFlex zážitok z výstrelov, výbuchov či pri prelete helikoptéry/stíhačky vo filmoch aj v FPS hrách ešte lepší. Creative však ponúka možnosť dokúpiť si 30W adaptér, ktorý reproduktorom ponúkne ešte „viac šťavy“ ako klasické počítačové USB. Ľutujeme, že sme toto kombo nemohli vyskúšať.

Zvukovo sú tu veľmi pekné výšky a veľmi príjemné stredy. Basy sú samostatnou kapitolou, pretože výrobca na svojej webovej stránke uvádza, že sú až 3,5-krát hlbšie v porovnaní s V3. Samozrejme, nemôžeme očakávať basový výkon zostáv 2.1 vybavených aspoň malým subwooferom, avšak Pebble Pro sa naozaj nemajú za čo hanbiť. Jedna známa teória zo sveta automobilizmu vraví, že objem (motora) ničím nenahradíš. Túto analógiu môžeme uplatniť aj pri basových reproduktoroch, tiež musia mať svoj „objem“, svoju veľkosť. Keď však vezmeme do úvahy, aký pokrok v Creative od posledných Pebblov spravili, ostávame v nemom úžase.

Zvukové stopy sa prakticky vôbec nezlievajú a majú jasnú definíciu. Pekne znie naozaj všetko – hudba akéhokoľvek žánru, filmy, hry...

Pebble Pro dostali aj obľúbený kit SmartComms, ktorého súčasťou sú VoiceDetect a NoiseClean. Tieto technológie sme už veľakrát popisovali, keďže s nimi máme bohaté skúsenosti a vždy sme s nimi boli spokojní. VoiceDetect zabezpečuje automatické tlmenie mikrofónu, NoiseClean je zas obojstranné potláčanie šumu a rušivých elementov, ktoré automaticky upravuje zvukové frekvencie používateľa, aby čo najlepšie rozumel ľuďom, s ktorými sa rozpráva, ale zároveň aby aj oni počuli používateľa čo najlepšie.

Naše hodnotenie

Creative Pebble Pro odporúčame každému, kto potrebuje malé, dizajnové a veľmi pekne hrajúce reproduktory s úžasnou použiteľnosťou. Recenzovaný produkt je schopný uspokojiť aj naozaj náročných poslucháčov, pokiaľ neopomenú určenie tohto produktu a hlavne jeho cenu. V porovnaní s predchodcami sú Pebble Pro nabité novými technológiami, ktoré ich používateľskú hodnotu veľmi zvyšujú, pričom zvukovo sú, samozrejme, tiež lepšie. Ak to človek využije a ocení, o koľko viac ponúkajú v porovnaní s predošlým modelom, je čas porozmýšľať nad upgradom.

Klady

 • zvukový prejav
 • každodenná použiteľnosť a funkcionalita
 • nádherný dizajn

Zápory

 • žiadne nezistené

Informácie o produkte

Creative Pebble Pro 2023

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 123 mm
 • Výška: 123 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 118 mm
 • Hmotnosť: Ľavý: 365 g, Pravý: 415 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 59,99 € promo, inak 79,99 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk