RECENZIA: Canon PowerShot V10 - Vlogovacia kamera pre náročnejších, no nie pre expertov

RECENZIA: Canon PowerShot V10 - Vlogovacia kamera pre náročnejších, no nie pre expertov

Vlogovanie alebo natáčanie videí z bežného života nie je výsadou len pre pár vyvolených. Samozrejme, niektorí youtuberi či používatelia iných sociálnych sietí dokážu zo zaznamenávania svojho denného života vyťažiť aj nejaké peniaze, ale stále viac ľudí berie možnosť vlogovať, ako šancu zachytávať pekné momenty pre budúce generácie. Na natáčanie vlogov nie je potrebný hneď filmový štáb a kamera za tisíc a viac eur, ale často postačí aj kvalitnejší mobil alebo foťák. Na kvalitnejšie videá je už potrebné zariadenie, ktoré zvládne aj 4K rozlíšenie a ponúka šikovné funkcie, ako rýchly autofocus či automatické úpravy obrazu.

 
RECENZIA: Lenovo Legion Slim 5 16 Misty Grey - Kompaktný, kovový, výkonný

RECENZIA: Lenovo Legion Slim 5 16 Misty Grey - Kompaktný, kovový, výkonný

Lenovo to s notebookmi vie. Dokazuje to už veľa rokov, aspoň čo si ja osobne pamätám. Od čias, keď sa pod krídla tejto spoločnosti dostala modelová rada ThinkPad na tomto poli neurobili priveľa prešľapov, a do toho počítam aj niektoré kúsky s objektívne prestrelenou cenou s prihliadnutím na hardvérové parametre. Teraz sa ale nebavíme o kancelárskych či profi strojoch, ale o herne zameraných mašinách. Tento segment pre spoločnosť Lenovo zastrešuje rada Legion produktov, a či už ide o tie najvýkonnejšie modely, alebo o entry-level kúsky určené na hranie e-sport titulov, ide v 99 percentách prípadov o kvalitné zariadenia.

 
RECENZIA: TP-Link Tapo RV30 - Potrebujem poupratovať a vyrátať dane

RECENZIA: TP-Link Tapo RV30 - Potrebujem poupratovať a vyrátať dane

Robotické vysávače sú už dnes štandardnou výbavou bežnej domácnosti, v ktorej nechcú zažívať prašné búrky zakaždým, keď im prievan buchne vchodovými dverami. S nárastom kvality navigácie a postupným navyšovaním funkčných možností sa celý segment automatických vysávačov dávno preklopil cez otázku: Prečo si niečo takéto mám kupovať?, k otázke: Koľko si mám ešte priplatiť, aby som daný vysávač lomeno mopovač využil na maximum?

 
RECENZIA: MSI MAG 274UPF - V ten správny čas

RECENZIA: MSI MAG 274UPF - V ten správny čas

Z času na čas to tak býva, že sa mi v kancelárii zíde hneď niekoľko testovacích vzoriek, ktoré počas procesu recenzovania viem spárovať a otestovať ich takpovediac simultánne a vo výsledku teda neraz aj komplexnejšie. Rovnaká situácia nastala v prípade dvadsaťsedem palcového 4K monitoru MAG 274UPF od MSI, ktorý som mohol účelovo spárovať s výkonným herným laptopom Lenovo Legion 9 16IRX8 a rovnako tak reštartom slávnej Xbox simulácie Forza Motorsport – dokonalé trio.

 
RECENZIA: Samsung NEO QLED 8K QE75QN900C - Váhová prevaha

RECENZIA: Samsung NEO QLED 8K QE75QN900C - Váhová prevaha

Nebol by som to ja, keby som nezačal nejaký ten hardvérový test svojsky a úplne inak, avšak verím, že vás nasledujúci úvod aspoň trocha pobaví. Moja rodná ulica na Záhorí, kde sme pred rokom kúpili a následne zrekonštruovali môj rodný dom, je istou raritou. Už ranné spomienky na susedov okolo nás vo mne evokujú pobehujúce husi a niečo, čo zdanlivo pripomína nie úplne dokonalo zahrabaný tunel. Oblý tvar cesty pred domom, ktorú budovali snáď ešte v čase keď si Franz Josef kupoval svoj prvý hrebeň na bradu, vyrastal spolu so mnou, a ja som tak nejako tajne dúfal, že tento zabudnutý klenot infraštruktúry bude rovnako sprevádzať aj detstvo mojej dcérky.

 
RECENZIA: LOGITECH G PRO X TKL LIGHTSPEED - Od športovcov a nielen pre športovcov

RECENZIA: LOGITECH G PRO X TKL LIGHTSPEED - Od športovcov a nielen pre športovcov

Predtým než začnem, určite sa hodí pripomenúť, že označenie TKL nemá symbolizovať skratku pre Tatranské kúpele Lučivná, ale ide o skrátený anglický prepis odrezania numerického bloku. Kúpou TKL klávesnice sa tak pri používaní kalkulačky odsudzujete na interakciu pomocou dvoch prstov súčasne, čo však netreba vnímať ako negatívum voči kalkulačkám. Veď ako nás naučil istý kultový anglický seriál, všetky kalkulačky idú do kremíkového neba.

 
RECENZIA: BELKIN BOOSTCHARGE POWER BANK 10K - Skvelý pomocník na cesty

RECENZIA: BELKIN BOOSTCHARGE POWER BANK 10K - Skvelý pomocník na cesty

Powerbanky sú skvelým doplnkom mobilných telefónov a všeobecne prenosných zariadení, ktoré využívajú elektrickú energiu z integrovanej batérie. V dnešnej dobe ich však existuje obrovské množstvo a naozaj si máme z čoho vyberať ako po kvalitatívnej, tak aj po cenovej stránke. Ich využiteľnosť je zrejmá hádam každému, no výber tej správnej môže byť celkom ťažký najmä pre náročnejších používateľov. V tejto recenzii sa preto pozrieme na powerbanku od známej spoločnosti Belkin, ktorá by mohla byť vaším novým praktickým doplnkom na cestu.

 
RECENZIA: MSI G274QPF-QD - To nie je kód od trezoru

RECENZIA: MSI G274QPF-QD - To nie je kód od trezoru

Nedávno mi len tak zo žartu napadlo, že by som na základe svojich skúseností mohol zostaviť akýsi rebríček najnezrozumiteľnejších hardvérových produktov na svete, avšak krátko nato som si uvedomil, že prvé dve miesta by suverénne opanovala zobrazovacia technika. Televízory a monitory sú totiž už roky rokúce poriadne mätúce zariadenia, teda v zmysle kódového označenia, a aby sa v tom, už aj tak šialenom, guláši z písmeniek a čísiel nevyznal ani len ten, čo s nimi reálne pracuje, tak firmy to celé navyše komplikujú odlišným kódovaním pre jednotlivé trhové regióny. Preto neberte nadpis ďalšej recenzie ako kód do trezoru národnej banky Slovenska, keďže ten je jednak NBU123, a potom vyššie označená kódová variácia na nedokončenú sonátu v sebe jasne skrýva skratku k hodnoteniu ďalšieho zaujímavého monitoru od MSI.

 
RECENZIA: Huawei Watch GT 4 - Elegancia, s akou sa radi spotíte

RECENZIA: Huawei Watch GT 4 - Elegancia, s akou sa radi spotíte

V nadväznosti na moju nedávnu reportáž z predstavenia úplne nového modelu inteligentných hodiniek série GT od Huawei, si dnes môžeme prehodiť tie pomyselné klapky s nápismi „report“ na „recenzia“. Watch GT 4 sa mi v čase písania tohto textu na ruke skutočne udomácnili natoľko, že si dovolím na margo ich kvality povedať aj niečo viac než len obligátne áno alebo nie. Čínsky koncern, u nás dnes stále nezmyselne spojovaný s úpadkom predaja ich mobilných telefónov, totižto oslavuje desať rokov produkcie vysoko kvalitnej nositeľnej elektroniky a práve model GT 4, či už v pánskej alebo dámskej verzii, je akýmsi uchopiteľným podpisom celej tej dekády. Huawei jednoducho vie, ako osloviť záujemcov o inteligentné hodinky a bezdrôtové slúchadlá a inak tomu nie je ani v prípade 46 mm verzie GT 4, o ktorých vám teraz poviem trochu viac.

 
RECENZIA: Nextbase 622GW - Prienik

RECENZIA: Nextbase 622GW - Prienik

O bezpečnosti na cestách sme sa s vami, našimi vernými čitateľmi a podporovateľmi, naposledy rozprávali pár čísiel dozadu. Vtedy som vám ja osobne, prostredníctvom recenzie na palubnú kameru Nextbase 522GW, referoval o jej celkovej využiteľnosti na cestách, ale dokonca aj počas parkovania. Medzi časom sa aj u mňa udialo klasicky niekoľko zaujímavých pracovných odbočiek a okrem toho, že som dostal na mesačný test aj vlajkovú loď 622GW, o ktorej vám zakrátko budem čo-to referovať, rovnako som prijal ponuku na lokalizáciu oficiálnej webovej stránky tohto známeho anglického výrobcu. Nextbase to jednoducho s predajom svojich zariadení myslí vážne aj v lokálnych vodách, čo môžete správne vnímať, mimo kvality ich produktov, za jasné plus hodené na vašu osobnú misku váh. Dlhodobé prekladanie webového portálu Nextbase mi navyše dalo možnosť nazrieť oveľa hlbšie do histórie vývoja celého modelového radu kamier od tejto firmy a celý ten prienik využijem aj v nasledujúcich riadkoch.

 
RECENZIA: D-Link DUB - Sedem statočných USB dokov

RECENZIA: D-Link DUB - Sedem statočných USB dokov

Počas tých rokov, čo testujem hardvér a softvér rôzneho druhu, som si už dávno zvykol na to, že distribútori sa sem-tam natoľko nudia, že nemajú problém poslať na recenziu vlastne čokoľvek, čo im ich klient hodí na hlavu, alebo čo im zaberá miesto pri vchode na toaletu. V bežných technologických redakciách vo svete sa málokedy nájde priestor na podrobné pitvanie kvality USB kľúčov, kabeláže a rôznych redukcií, ale keďže onen spomínaný distribútor, v tomto prípade produktov značky D-Link, mňa osobne dobre pozná, nemal problém na mňa hodiť naraz hneď sedem USB-C dokovacích staníc, či presnejšie povedané; replikátorov rôznych portov. A keďže ja sa nikdy nezľaknem žiadnej výzvy, špeciálne ak ide o testovanie hardvéru, začal som sa v tom bohatom balíčku hrabať a tu sú moje dojmy z dlhodobého používania "siedmych statočných USB dokov".

 
RECENZIA: Iiyama GB3280QSU - Japonská precíznosť a kvalita

RECENZIA: Iiyama GB3280QSU - Japonská precíznosť a kvalita

Elektronika z Japonska bola vždy považovaná za etalón kvality. Dnes už je síce veľa značiek z krajiny vychádzajúceho slnka zatlačených do kúta konkurenciou z Číny a Južnej Kórey, napriek tomu spoločnosť Iiyama, ktorá, mimochodom, funguje od roku 1972, ponúka zaujímavé portfólio produktov. Tým je aj monitor s označením GB3280QSU, ktorý primárne mieri na používateľov zameraných najmä na hry.

 
RECENZIA: ASUS Vivobook x BAPE - Kto vypustil opice zo školy?

RECENZIA: ASUS Vivobook x BAPE - Kto vypustil opice zo školy?

Začiatok deviateho mesiaca sa spája s návratom našich ratolestí do školských lavíc, prípadne priamo ich premiérou v zmysle integrovania do školského systému. Ja ako rodič aktuálne prežívam ten druhý z uvedených scenárov, keďže moja dcérka Nelka prvýkrát prekračuje prah základnej školy tu u nás na Záhorí a nebudem vám klamať, som z toho rozklepaný ako poctivý viedenský rezeň. Zhodou okolností sa mi v kancelárii už dlhší čas zohrieva odpoveď spoločnosti ASUS na základné potreby skúsenejších školákov s presahom do prostredia stredných a vysokých škôl. Možno aj preto som si práve návrat detí do lavíc prepojil s testom pracovného laptopu Vivobook, ktorý dostal vizuálne spestrenie vďaka kooperácii s japonskou streetwear značkou BABE – stal sa tak atraktívnym pre mladých ľudí, čo sa chcú odlíšiť a súčasne milujú roztomilé opičky. O tom, ako predmetný Vivobook vyzerá a čo všetko nájdete v jeho balení, bola reč v predchádzajúcom preview článku (nachádza sa tam opica, taška a myška), pričom v tomto texte vám porozprávam viac o výkone a celkovom vybavení ASUS Vivobook x BAPE.

 
RECENZIA: Samsung The Freestyle  - Konečne sa to podarilo

RECENZIA: Samsung The Freestyle - Konečne sa to podarilo

Keď som pred tromi rokmi testoval konceptuálne unikátny prenosný projektor Acer C250i, moje prvotné nadšenie sa dlhodobým využívaním nanešťastie postupne zmenšovalo, až som dospel k názoru, že toto nie je produkt, za aký by som chcel dať hneď niekoľko stoviek eur. Chýbal tomu dostatočný užívateľský komfort a hlavne kvalitné streamovanie rôznorodého obsahu, kdekoľvek vám len napadne. Po ukončení recenzie som na prenosné projektory ako také fakticky zanevrel. Čo si budeme hovoriť, trh ich nikdy neponúkal viac než pár a skôr som sa sústredil na ich tradičnú formu. Nič však netrvá večne a dnes preto nastal čas sa opäť pozrieť na súčasné možnosti predmetnej elektroniky, a to prostredníctvom projektoru s názvom The FreeStyle od Samsungu.

 
PREVIEW: ASUS Vivobook x BAPE - Okúpaná opica?

PREVIEW: ASUS Vivobook x BAPE - Okúpaná opica?

Nikto učený z neba nespadol a ani ja, akokoľvek sa o to snažím, jednoducho nemôžem poznať všetko a všetkých na svete. Preto v momente, čo som bol oslovený spoločnosťou ASUS, aby som sa pozrel na ich novú unikátnu edíciu pracovného notebooku Vivobook x BAPE, samozrejme som vôbec netušil o čom je reč. Modelový rad Vivobook pochopiteľne poznám, avšak BAPE? To mi nehovorilo absolútne nič. Spomenul som si na Vivobook 13 Slate OLED Philip Colbert Edition, pri ktorom sa ASUS rozhodol spojiť svoj hardvér s anglickým umelcom Philipom Colbertom, prezývaným aj „krstný syn Andyho Warhola“. Toho času som ešte pred testom danej edície netušil kto je Phillip Colbert, ale tak nejako som predpokladal, že pôjde o nejakého toho umelca. Za skratkou BAPE som si však nevedel predstaviť absolútne nič a tak som sa rozhodol do toho celého vkročiť s imaginárnou páskou cez oči.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk