Intel Arc chcú svojou nízkou cenou „resetovať trh“ s grafickými kartami

Intel Arc chcú svojou nízkou cenou „resetovať trh“ s grafickými kartami

 

Už poznáme aj cenu A750.

Spoločnosť Intel prezradila oficiálne ceny svojich „herných“ grafických kariet A770 a A750. O cene A770 (329$) sme vás informovali počas týždňa, no Intel túto informáciu doplnil konečne aj o cenu A750. A tá je veľmi príjemná – 289$. Dátum vydania je stanovený na 12. októbra.

A750 ponúkne 28 Xe-cores, 2050Mhz takt, 8GB GDDR6 pamätí s priepustnosťou 16Gbps. Intel bude na začiatku predávať vlastné verzie s označením Limited Edition no očakáva, že partneri s k distribúcii pripoja už čoskoro.

Intel tvrdí, že Arc A750 prinesie lepší výkon ako Nvidia RTX 3060 a to za nižšiu cenu. Podľa Intelu je to až 53% zlepšenie výkon vs. cena. RTX 3060 v súčasnosti stojí približne 400€ v závislosti od modelu a faktu, či je grafická karta úplne nová. Zástupca Intelu naznačil, že ide o cenu, ktorá by mala „resetovať trh“ s grafickými kartami, čo pri dodržaní sľubov ohľadom výkonu môže byť aj pravda.

Veľmi však bude závisieť aj od softvéru. Intel pri vydaní svojej prvej grafickej karty priniesol doslova tragické ovládače, čo je na jednej strane pochopiteľné, no na strane druhej ide o veľký problém. Šéf Intelu Pat Gelsinger však prezradil, že všetky veľké problémy so softvérom boli vyriešené a teraz sa Intel sústreďuje na riešenie malých problémov a optimalizáciu výkonu, kde by sa mohol nájsť ďalší dostupný výkon.

Zdroj: Intel

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk