Huawei MateBook: Huawei si rozširuje obzor

Huawei MateBook: Huawei si rozširuje obzor

 

Spoločnosť Huawei je známa predovšetkým výrobou smartfónov, tabletov a iných telekomunikačných zariadení, no oddnes sa môže zaradiť k výrobcom, ktorí vo svojom portfóliu majú aj konvertibilné notebooky. Aké sú hlavné zbrane MateBooku voči konkurencii?

Telo MateBooku je vyrobené kompletne z hliníku, pričom celková váha zariadenia je len 640 gramov, čo je pri uhlopriečke 12 palcov úctyhodná váha. Len pre porovnanie, Microsoft Surface Pro 4 je ťažší o 126 gramov a iPad Pro o 73 gramov. Nie je všetko zlato čo sa blyští a Huawei musel obetovať výkon MateBooku v prospech spomínanej hmotnosti.

Procesory Core 6. generácie z rady "m" síce nebudú brzdou pri bežnom používaní, no ak vaša pracovná náplň zahŕňa viac ako editáciu dokumentov a úpravy vo Photoshope Express, narazíte na výkonnostný limit spomínanej rady čipsetov. Tie budú v dostupné vo variantoch m3, m5 a m7, ktoré disponujú 2 fyzickými a ich základný takt sa pohybuje od 900MHz (Core m3) až po 1,2GHz (Core m7). Samozrejme, v režime TurboBoost sa dokážu automaticky pretaktovať až na 3-násobok základnej frekvencie. Vďaka použitiu tejto rady je MateBook chladený kompletne pasívne a batéria s kapacitou 33,7Wh dokáže MateBook napájať 10 hodín.

12-palcový IPS displej ponúka rozlíšenie 2160x1440 pixlov a vysokú svietivosť 400 nitov. Maximálna kapacita operačnej pamäte je 8GB, no je škoda, že Huawei aspoň do najdrahšieho modelu neintegroval ďalších 8GB pamäte. Na druhú stranu spoločnosť chválime, že minimálna kapacita internej pamäte je 128GB. Huawei myslel aj na bezpečnosť a v pravej hrane vytýčil miesto pre snímač odtlačkov prstov, ktorý zároveň podporuje inteligentné prepínanie používateľských účtov na základe ich odtlačkov. Ak vlastníte smartfón značky Huawei, budete mať možnosť vytvorenia automatického hotspotu. Počas sledovania filmov alebo počúvania hudby vás určite poteší dvojica Dolby reproduktorov s podporou redukcie šumu.

Huawei taktiež predstavil viaceré doplnky ako napr. oddeliteľnú klávesnicu, ktorej klávesy sú v strede mierne prehĺbené, môžu tak poskytovať vskutku zaujímavý pocit z písania, a taktiež je odolná proti miernemu poliatiu vodou. Nový stylus Mate Pen poskytuje až 2048 úrovní vyvíjaného tlaku a zároveň v sebe integruje aj laser na diaľkové ovládanie pre prezentácie. Huawei deklaruje, že integrovaná batéria dokáže stylus napájať jeden mesiac, pričom jeho nabíjanie trvá len hodinu.

Huawei MateBook bude dostupný v nasledujúcich mesiacoch so štartovacou cenou 799 eur za konfiguráciu s čipsetom Core m3, 4GB operačnej pamäte a 128GB SSD úložiskom.

Zdroj: Huawei, Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk