Zhrnutie konferencie Bethesdy na E3 2018: Vydavateľ sa prezentoval v parádnom svetle

Zhrnutie konferencie Bethesdy na E3 2018: Vydavateľ sa prezentoval v parádnom svetle

Ak ste na Bethesda konferencii, tak viete dve veci. 1. bude ohlásená hromada zaujímavých hier. 2. zasmejete sa pri nej.

A to platilo aj tentokrát. Či už išlo o "self-aware" vtípky na to, že Skyrim je už na každej možnej alebo nemožnej platforme, alebo večné narážky autorov Wolfensteina na náckov, konferencia odsýpala rýchlo, ukázaných bolo veľa vecí a spomalila sa až v momente, keď sa Todd Howard začal venovať Falloutu 76. 

Ale poďme pekne poporiadku. 

Pete Hines z Bethesdy sa poďakoval Wallmartu Kanada, za to, že im predčasne leakol Rage 2. Zároveň však prišiel čas na to, aby nám autori hru ukázali aj prostredníctvom hrateľnosti a tá vyzerá veľmi zaujímavo. Na jednej strane je vidieť, že autori sa snažia zachovať identitu série, no zároveň na ňu nalepili svoj odtlačok, takže to vyzerá ako podarený kríženec Mad Maxa so súbojovým systémom DOOMa. A to určite nie je zlé. Aby toho nebolo málo, dočkali sme sa aj hudobného čísla. 

Dočkali sme sa aj aktualizácií hier zo série Elder Scrolls, konkrétne kartovej hry TES: Legends a MMO hry TES: Online. Obom sa darí veľmi dobre. Legends sa dočká nového vizuálu a vydania na Xbox One, Playstation 4 a Switch a Online dostane príbehové rozšírenie. 

Následne sa opäť ukázali vývojári z ID Software, aby nám ukázali pokračovanie úspešného a skvelého rebootu série Doom s podtitulom Eternal. 

Quake Champions si môžete zahrať zdarma. Také je posolstvo autorov z E3 2018 konferencie. Takže nech sa páči, sťahujte a hrajte. Rovnako ako pri DOOMe, aj tu sa viac dozvieme na QuakeCone, ktorý bude tento rok v Auguste. 

Arkane nám síce nedoniesli novú hru, no to neznamená, že ich ohlásenia neboli zaujímavé. Prey dostáva tri nové herné módy pre kampaň, Story, Survival a New Game + a taktiež aj nové DLC odohrávajúce sa na Mesiaci, ktoré môžete hrať už teraz. Okrem toho autori ohlásili asymetrický multiplayerový mód, ktorý príde v lete. 

Autori Wolfensteina, Machine Games predstavili novú hru, Wolfenstein: Youngblood, kde sa uchopíme role dcér BJa, čo znamená podporu co-opu a tak budete môcť bojovať proti náckom v dvojici. 

Následne prišiel na pódium Todd Howard a už tam nikoho nepustil. Najprv si spravil srandu sám zo seba pri jeho queste vydať Skyrim na všetky možné aj nemožné platformy, aby následne oznámil Fallout 76 ako hru podporujúcu co-op. Aby však toho nebolo málo, taktiež prezradil, že jeho štúdio pracuje na novej IP pre novú generáciu s názvom Starfield a taktiež, že pracujú na šiestom pokračovaní Elder Scrolls série. 

Tak ako. Pozdávala sa vám Bethesda konferencia? Nám určite áno. Dajte vedieť v komentároch. 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk